dyeable tape in hair extensions curly human hair wigs aliexpress latex clothing hairdressing courses southend hair extensions waikato latex clothes hair salons kingston upon thames cost to install a wig latex dress double drawn hair extensions clip in bella dream hair coupon code latex catsuit

Mentha Nane Fidesi


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Viol Şekli:     Tohum Firması:     Fiyatı: 5 TL

Nane
AÇ55-Nane
 
Latince ismi: Mentha
 
Ballıbabagiller (Lamiaceae) familyası dan olan nane çok senelik aromatik bir bitkidir. Nane içerdiği eterik yağlar bakımından tıbbi bitkiler sınıfında büyük öneme sahiptir. Yapraklar boğumlarda karşılıklı dizilmiştir. Genelde uçları sivri ve kenarları hafif dişlidir. Çiçekleri mor tonlarındadır. Düşük sıcaklıklara dayanabilme özelliğine sahiptir. Nane üretimi için ideal toprak tipi kumlu-killi ve tınlı topraklardır. Tohumlarının çok küçük olmasından dolayı önce fideleri yapılmalı, büyüyen fideler sonra bahçeye ekilebilir. Tohumdan nane yetiştiriciliği hassasiyet gerektirir. Toprak sürekli nemli olmalı ve yüzeye ekilmelidir. Yapraklarının taze ve kuru olarak tüketimi yapılabilmektedir.
 
Ekim Derinliği
0,5  cm
Yükseklik
40-60 cm
Renk
Yaprakları yeşil, çiçek rengi mor
Ekim zamanı
Erken ilkbahar
Tipi
Çok  yıllık
Tahmini Çimlenme Günü
20-25 gün

Bu ürün şuan stoklarımızda bulunmamaktadır. İleri tarihte sipariş vermek istiyorsanız lütfen iletişim kısmından tarafımıza ulaşınız.